TikTok
VK
YouTube
Facebook
Instagram
Telegram

У Вас старый браузера,в котором сайт будет отображаться некорректно, пройдите по ссылке ниже для скачивания нового браузера:

Firefox Opera Chrome

Прошедший матч
Следующий матч

3 : 3
( ДВ 4:4 П 6:5 )

Витэн
Столица
24 Мая.
Начало в 19:00.
Турнирная таблица
Команда И В Н П Мячи О
22
18
2
2
120 - 39
56
22
18
0
4
115 - 60
54
22
16
3
3
104 - 44
51
22
11
5
6
69 - 53
38
22
12
0
10
82 - 74
36
22
10
4
8
86 - 77
34
22
8
7
7
60 - 60
31
22
6
4
12
56 - 80
22
22
5
1
16
61 - 114
16
22
5
1
16
54 - 114
16
22
3
5
14
55 - 91
14
22
3
2
17
47 - 103
11
Бомбардиры
Игрок Команда Итог
Разуванов Владимир
Витэн
35
Якубов Артем
Столица
26
Клочко Евгений
ВРЗ
22
Гаркун Руслан
Охрана-Динамо
18
Шимановский Дмитрий
ВРЗ
18
Осипов Максим
Столица
17
Скварчевский Андрей
Дорожник
17
Горбенко Олег
Столица
16
Заяц-Матиевский Иван
ВРЗ
16
Раговик Павел
Витэн
16
Исламов Ильнур
Столица
14
Лебеденко Никита
ЦКК
14
Осиновский Кирилл
БЧ
14
Себискверадзе Арчил
Витэн
14
Чирич Олег
УВД Динамо
14
Евдокимов Максим
БЧ
13
Рабыко Юрий
Витэн
13
Черный Александр
БЧ
13
Дунаев Евгений
Борисов-900
12
Лось Дмитрий
ВРЗ
12
Голевые передачи
Игрок Команда Итог
Балдин Евгений
Витэн
21
Исламов Ильнур
Столица
20
Рось Артем
ВРЗ
18
Шимановский Дмитрий
ВРЗ
16
Гайдук Сергей
Борисов-900
15
Селюк Владислав
ВРЗ
15
Еремин Олег
Столица
14
Кусков Константин
БЧ
14
Рабыко Юрий
Витэн
14
Гаркун Руслан
Охрана-Динамо
13
Ковшиков Игорь
УВД Динамо
13
Раговик Павел
Витэн
13
Семенюк Андрей
Минск
13
Губко Николай
ЦКК
12
Горбенко Олег
Столица
11
Грицук Олег
Дорожник
11
Евдокимов Максим
БЧ
11
Маградзе Иракли
Охрана-Динамо
11
Себискверадзе Арчил
Витэн
11
Семенюк Денис
Минск
11
Пас+Гол
Игрок Команда Итог
Разуванов Владимир
Витэн
45
Шимановский Дмитрий
ВРЗ
35
Исламов Ильнур
Столица
34
Якубов Артем
Столица
34
Гаркун Руслан
Охрана-Динамо
31
Балдин Евгений
Витэн
30
Клочко Евгений
ВРЗ
29
Раговик Павел
Витэн
29
Рось Артем
ВРЗ
29
Горбенко Олег
Столица
28
Рабыко Юрий
Витэн
27
Себискверадзе Арчил
Витэн
26
Семенюк Андрей
Минск
25
Евдокимов Максим
БЧ
24
Заяц-Матиевский Иван
ВРЗ
24
Скварчевский Андрей
Дорожник
24
Лебеденко Никита
ЦКК
23
Осиновский Кирилл
БЧ
23
Селюк Владислав
ВРЗ
23
Семенюк Денис
Минск
23
TikTok
VK
YouTube
Facebook
Instagram
Telegram

 

Futsal Club «Stalitsa» (general information)

МФК «СТАЛIЦА» (Мiнск)

Першага ліпеня 2013 года – дзень народзінаў Моладзевага спартыўнага грамадскага аб’яднання «Міні-футбольны клуб «Сталіца» і каманды МФК «СТАЛІЦА». Нашая арганізацыя ставіць перад сабой амбіцыйныя задачы, сярод якіх, у тым ліку, дасягненне высокіх спартыўных вынікаў, падтрымка цікавасці да міні-футбольнага руху ў Беларусі ў прыватнасці, і да спартыўнага руху ўвогуле, развіццё дзіцяча-юнацкага спорту.

Для звароту да нашай прэс службы пішыце на e-mail: press@fc-stalitsa.by.

Калі ў Вас узніклі пытанні, пажаданні ці прапановы да нас, пішыце на e-mail: info@fc-stalitsa.by

Нашая старонка ў сацыяльнай сетцы Вконтакте: https://vk.com/fcstalitsa.

 

Узнагароды клуба

 

Кубак УЕФА

 

2022/23 – удзельнік асноўнага раўнду
2019/20 – удзельнік элiтнага раўнду
2017/18 – удзельнік элiтнага раўнду
2014/15 – удзельнік асноўнага раўнду

 

Чэмпіянат Беларусі

 

 2022/23 – выйгралі, 3:1 па серыі абыгралі «ВРЗ»
 2021/22 – выйгралі, 3:0 па серыі абыгралі «ВРЗ»
 
2020/21 – у бронзавай серыii саступілі 1:2 «БЧ»
 2019/20 – бронзавы прызёр,
у паўфінале саступілі 1:2 «Вiтэн»
 2018/19 
 выйгралі, 3:1 па серыі абыгралі «ВРЗ»
 2017/18 
 бронзавы прызёр, у паўфінале саступілі 1:2 «ЛIДСЕЛЬМАШ»

 2016/17
 – выйгралі, 3:0 па серыі абыгралі «ВРЗ»

 2015/16 – бронзавы прызёр, 2:0 па серыі абыгралі «ВРЗ», у паўфінале саступілі 1:2 «МАПIД»
 2014/15 – бронзавы прызёр, 2:1 па серыі абыгралі «БЧ», у паўфінале саступілі 1:2 «Вітэн»
 2013/14 – выйгралі, 3:2 па серыі абыгралі «Вітэн»

 

 

Кубак Беларусі

 

 2022/23 – выйгралі з лікам 2:2 (пен.4:2) у каманды «Вітэн»
 2021/22 –
у 1/8 саступілі камандзе «ВРЗ»
 2020/21 – у фінале саступілі 
камандзе «ВРЗ»
 2019/20 – у фінале саступілі 
камандзе «БЧ»
 2018/19 – у ½ фінала саступілі 
камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 2017/18 
– у фінале саступілі камандзе «Вітэн»
 2016/17 
– у ¼ саступілі камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 
2015/16 – у 1/8 саступілі камандзе «МАПIД»

 2014/15 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «Вітэн»
 2013/14 – у ½ фінала саступілі камандзе «БЧ»

 

 

Суперкубак Беларусі

 

 2021/22 – выйгралі з лікам 7:4 у каманды «БЧ»
 2019/20 – саступiлi 
з лікам 1:5 камандзе «Вiтэн»
 
2016/17 – саступiлi з лікам 8:9 камандзе «Дарожнiк»
 2014/15 – саступiлi 
з лікам 4:9 камандзе «Лiдсельмаш»
 2013/14
 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «БЧ»

 

Склад каманды па сезонах

2021/22 склад камандытрэнерскі штаб: Аляксандр Чыбісаў, Іван Пракапец; лекары: Аляксандр Міхалевіч, Уладзімір Белкiн; брамнікі: Аляксандр Базылевіч, Аляксей Лукша, Іван Пракапец, Арсен Саргсян, Максім Трафімовіч, Віталь Хвесько; палявыя гульцы: Данііл Вашчынін, Алег Гарбенка, Павел Дыдышка, Уладзімір Жыгалка, Ільнур Ісламаў, Павел Кніга, Арцём Козел, Сяргей Лавор, Аляксандр Умпіровіч, Аляксандр Чыбісаў, Дзмітрый Шведко, Фёдар Шышкін, Ігар Шчэрбіч.

2020/21 склад каманды – трэнерскі штаб: Дзмітрый Камека, Сяргей Сакалоў; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Яўген Змысля, Аляксей Лукша, Дзянiс Леў; палявыя гульцы: Алег Гарбенка (к), Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Ігар Шчэрбіч, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Уладзiмiр Жыгалка, Уладзiслаў Варонiн, Вячэслаў Варонiн, Iлля Казак, Дзянiс Колб, Сяргей Лавор, Сяргей Малышка, Артур Мелканян.

2019/20 склад каманды – трэнерскі штаб: Яўген Асiнцаў, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі, Сяргей Сакалоў; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Яўген Змысля, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Алег Гарбенка (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзiмiр Жыгалка, Уладзiслаў Варонiн, Вячэслаў Варонiн, Дзмiтрый Лiсаковiч, Арцём Лiпскi.

2018/19 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзімір Ждановіч, Данiла Крывіцкі, Уэслi Эстэвао.

2017/18 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Морено, Клаўдзiньё, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Юрый Рабыка.

2016/17 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Павел Шапёлкін; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Вячаслаў Шчэрбачэня, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Фероз, Фансека, Сяргей Крыкун, Тарас Каралішын, Сяргей Шостак, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Саркіс Маргаран, Нікіта Крывіцкі, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Чарнейка, Сяргей Асцяртах.

2015/16 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Дзянiс Мiцько, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Бэто, Тапейра, Алег Гарбенка, Яўген Дунаеў, Уладзімір Ждановіч, Артур Кандратовiч, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Георгiй Цiкурышвiлi, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Игар Шчэрбіч.

2014/15 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Алег Гарбенка, Дзяніс Гумянюк, Уладзімір Ждановіч, Валерый Івашка, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Дзмітрый Сільчанка, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Юнакоў.

2013/14 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч; палявыя гульцы: Уладзімір Ждановіч (к), Дзяніс Гумянюк, Дзяніс Жоўнер, Валерый Івашка, Аляксандр Камароў, Сяргей Кузняцоў, Аляксандр Арлоў, Сяргей Пілецкі, Анатоль Самусевіч, Андрэй Скадорва, Яўген Чарнейка, Яўген Юнакоў, Юрый Якіменка.

 

 Дакументы