У Вас старый браузера,в котором сайт будет отображаться некорректно, пройдите по ссылке ниже для скачивания нового браузера:

Firefox Opera Chrome

Прошедший матч
Следующий матч

4 : 5

БЧ
Столица
20 Сентября.
Начало в 11:00.
Турнирная таблица
Команда И В Н П Мячи О
3
3
0
0
20 - 4
9
3
3
0
0
19 - 5
9
3
3
0
0
14 - 6
9
3
2
0
1
15 - 7
6
3
1
1
1
7 - 6
4
3
1
1
1
6 - 10
4
3
1
0
2
4 - 14
3
3
0
2
1
4 - 8
2
3
0
2
1
7 - 13
2
3
0
1
2
6 - 10
1
3
0
1
2
7 - 15
1
3
0
0
3
4 - 15
0
Бомбардиры
Игрок Команда Итог
Грицына Михаил
Столица
5
Книга Павел
БЧ
5
Клочко Евгений
ВРЗ
4
Козел Артем
Витэн
4
Рось Артем
Витэн
4
Евдокимов Максим
БЧ
3
Заяц-Матиевский Иван
ВРЗ
3
Королишин Тарас
Столица
3
Лазюк Руслан
Витэн
3
Перемитин Евгений
Витэн
3
Волков Виктор
ЦКК
2
Воронин Максим
ВРЗ
2
Жариков Василий
БЧ
2
Купчик Андрей
ЦКК
2
Лось Дмитрий
ВРЗ
2
Мартинкевич Вадим
Динамо-БНТУ
2
Мелконян Артур
Столица
2
Михалевич Вадим
Охрана-Динамо
2
Мишкель Максим
УВД Динамо
2
Пинчук Алексей
ВРЗ
2
Голевые передачи
Игрок Команда Итог
Клочко Евгений
ВРЗ
4
Рось Артем
Витэн
4
Селюк Владислав
ВРЗ
4
Лось Дмитрий
ВРЗ
3
Воронин Максим
ВРЗ
2
Грицук Олег
Дорожник
2
Гуменюк Денис
БЧ
2
Гусаков Антон
Витэн
2
Евдокимов Максим
БЧ
2
Книга Павел
БЧ
2
Кремко Александр
УВД Динамо
2
Кусков Константин
БЧ
2
Лазюк Руслан
Витэн
2
Маградзе Иракли
Охрана-Динамо
2
Мазной Денис
БЧ
2
Мелконян Артур
Столица
2
Петрушевский Олег
Лида
2
Шведко Дмитрий
Минск
2
Абрамчук Артур
Динамо-БНТУ
1
Бенкевич Эдвард
Лида
1
Пас+Гол
Игрок Команда Итог
Клочко Евгений
ВРЗ
8
Рось Артем
Витэн
8
Книга Павел
БЧ
7
Грицына Михаил
Столица
6
Селюк Владислав
ВРЗ
6
Евдокимов Максим
БЧ
5
Козел Артем
Витэн
5
Лазюк Руслан
Витэн
5
Лось Дмитрий
ВРЗ
5
Воронин Максим
ВРЗ
4
Заяц-Матиевский Иван
ВРЗ
4
Мелконян Артур
Столица
4
Перемитин Евгений
Витэн
4
Волков Виктор
ЦКК
3
Грицук Олег
Дорожник
3
Гуменюк Денис
БЧ
3
Гусаков Антон
Витэн
3
Королишин Тарас
Столица
3
Мазной Денис
БЧ
3
Мишкель Максим
УВД Динамо
3

 

Futsal Club «Stalitsa» (general information)

МФК «СТАЛIЦА» (Мiнск)

Першага ліпеня 2013 года – дзень народзінаў Моладзевага спартыўнага грамадскага аб’яднання «Міні-футбольны клуб «Сталіца» і каманды МФК «СТАЛІЦА». Нашая арганізацыя ставіць перад сабой амбіцыйныя задачы, сярод якіх, у тым ліку, дасягненне высокіх спартыўных вынікаў, падтрымка цікавасці да міні-футбольнага руху ў Беларусі ў прыватнасці, і да спартыўнага руху ўвогуле, развіццё дзіцяча-юнацкага спорту.

Для звяртання да нашай прэс службы пішыце на e-mail: press@fc-stalitsa.by.

Калі ў Вас узніклі пытанні, пажаданні ці прапановы да нас, пішыце на e-mail: info@fc-stalitsa.by

Нашая старонка ў сацыяльнай сетцы Вконтакте: https://vk.com/fcstalitsa.

 

Узнагароды клуба

 

Кубак УЕФА

 

2019/20 – удзельнік элiтнага раўнду
2017/18 – удзельнік элiтнага раўнду
2014/15 – удзельнік асноўнага раўнду

 

Чэмпіянат Беларусі

 

 2019/20 – бронзавы прызёр, у паўфінале саступілі 1:2 «Вiтэн»
 2018/19 
 выйгралі, 3:1 па серыі абыгралі «ВРЗ»
 2017/18 
 бронзавы прызёр, у паўфінале саступілі 1:2 «ЛIДСЕЛЬМАШ»

 2016/17
 – выйгралі, 3:0 па серыі абыгралі «ВРЗ»

 2015/16 – бронзавы прызёр, 2:0 па серыі абыгралі «ВРЗ», у паўфінале саступілі 1:2 «МАПIД»
 2014/15 – бронзавы прызёр, 2:1 па серыі абыгралі «БЧ», у паўфінале саступілі 1:2 «Вітэн»
 2013/14 – выйгралі, 3:2 па серыі абыгралі «Вітэн»

 

 

Кубак Беларусі

 

 2019/20 – у фінале саступілі камандзе «БЧ»
 2018/19 – у ½ фінала саступілі 
камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 2017/18 
– у фінале саступілі камандзе «Вітэн»
 2016/17 
– у ¼ саступілі камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 
2015/16 – у 1/8 саступілі камандзе «МАПIД»

 2014/15 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «Вітэн»
 2013/14 – у ½ фінала саступілі камандзе «БЧ»

 

 

Суперкубак Беларусі

 

 2019/20 – саступiлi з лікам 1:5 камандзе «Вiтэн»
 2016/17 – саступiлi 
з лікам 8:9 камандзе «Дарожнiк»
 2014/15 – саступiлi 
з лікам 4:9 камандзе «Лiдсельмаш»
 2013/14
 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «БЧ»

 

Склад каманды па сезонах

2019/20 склад каманды – трэнерскі штаб: Яўген Асiнцаў, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі, Сяргей Сакалоў; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Яўген Змысля, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Алег Гарбенка (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзiмiр Жыгалка, Уладзiслаў Варонiн, Вячэслаў Варонiн, Дзмiтрый Лiсаковiч, Арцём Лiпскi.

2018/19 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзімір Ждановіч, Данiла Крывіцкі, Уэслi Эстэвао.

2017/18 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Морено, Клаўдзiньё, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Юрый Рабыка.

2016/17 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Павел Шапёлкін; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Вячаслаў Шчэрбачэня, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Фероз, Фансека, Сяргей Крыкун, Тарас Каралішын, Сяргей Шостак, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Саркіс Маргаран, Нікіта Крывіцкі, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Чарнейка, Сяргей Асцяртах.

2015/16 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Дзянiс Мiцько, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Бэто, Тапейра, Алег Гарбенка, Яўген Дунаеў, Уладзімір Ждановіч, Артур Кандратовiч, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Георгiй Цiкурышвiлi, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Игар Щэрбiч.

2014/15 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Алег Гарбенка, Дзяніс Гумянюк, Уладзімір Ждановіч, Валерый Івашка, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Дзмітрый Сільчанка, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Юнакоў.

2013/14 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч; палявыя гульцы: Уладзімір Ждановіч (к), Дзяніс Гумянюк, Дзяніс Жоўнер, Валерый Івашка, Аляксандр Камароў, Сяргей Кузняцоў, Аляксандр Арлоў, Сяргей Пілецкі, Анатоль Самусевіч, Андрэй Скадорва, Яўген Чарнейка, Яўген Юнакоў, Юрый Якіменка.